Tonbridge Hasler Results 2016

Div1
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 JONATHON BOYTON ROY SM 1 01:30:25 20
2 LUKE BOWYER ELM SM 1 01:30:37 19
3 PHILIP THOROGOOD ELM SM 1 01:31:21 18
4 DECLAN STRONG CLM SM 1 01:31:57
5 GLENN THOROGOOD ELM SM 2 01:40:42 17
6 TOM DEACON ELM SM 2 01:47:30 16
Div3
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 PHILIP CARTER ROY SM 3 01:41:32 20
2 JARED HUMPHRIES TON JM 3 01:42:52 19
3 TOM GOLDSACK WEY JM 3 01:43:09 18
4 ROBERT BARKWAY BPS JM 3 01:44:39
5 JAMES WALKINTON CLM SM 3 01:46:29
6 ANTHONY RUFF ROY VM 3 01:46:35 17
7 JORDAN MARTYN WEY JM 3 01:50:04 16
8 THEO PRESTON-BELL TON JM 3 01:51:27 15
9 WILLIAM ABSON RIC SM 3 01:52:02 14
10 ALEXANDER BICKNELL WEY JM 3 01:52:14 13
11 ALEXANDER BUNYON CLM JM 3 02:00:07
12 LENNY CLARK RAF SM 3 02:04:15
MICHAEL WEBB RIC VM 3 dns
TIM HUMPHRIES ROY SM 3 dns
Div4
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 TIM LODGE WEY VM 4 01:09:21 20
2 ANDREW BARTON ROY JM 4 01:09:22 19
3 DAN CLOUGH WEY SM 4 01:09:31 18
4 MAX MEUHLER RIC JM 4 01:09:58 17
5 PETER FORD TON VM 4 01:10:33 16
6 MICHAEL CHILDERSTONE WEY VM 4 01:10:35 15
7 DAVID BRANCHFLOWER WEY VM 4 01:11:11 14
8 MARCUS FOLEY WIN JM 4 01:15:51
9 LAUREN AVERY CLM JF 4 01:21:18 ?D
THOMAS COLLINS MAI JM 4 dns
PETER BARNES RIC VM 4 dns
ROBERT GANNON ELM JM 4 rtd
Div5
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 LOUIS HANCHETT ROY JM 5 01:10:07 20 P4
2 AIDAN STRONG CLM JM 5 01:13:00
3 PURNA VENKATESAN RIC SM 5 01:13:21 19
4 ROBYN VON MALTZAHN RIC SF 5 01:13:47 18
5 MIKE ALLEN TON VM 5 01:14:47 17
6 ROB PASSMORE TON VM 5 01:15:39 16
7 JAMES CORDERY WEY SM 5 01:15:40 15
8 COLIN WEST WEY VM 5 01:16:43 14
9 TONY GREYSON-NEWMAN RIC VM 5 01:17:19 13
10 BARBARA GUOTH WEY VF 5 01:17:34 12
ROBERT MOLNAR MAI VM 5 dns
Div6
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 TIAAN DE KLERK ACU SM 6 01:07:17 P3
2 DANIEL MITCHELL CLM SM 6 01:09:20 P4
3 STEVE DAVID SMITH WEY VM 6 01:17:31 20
4 STEVE TRUGLIA BAD VM 6 01:17:39
5 NATHAN LONG WEY VM 6 01:18:26 19
6 STEVE WILLIAMS ELM VM 6 01:18:34 18
7 BRYN PRICE MAI VM 6 01:19:34 17
8 ADRIAN CLARK ADS VM 6 01:19:36 16
9 DAVE HALLIWELL WEY VM 6 01:19:46 15
10 JACK CARTER ROY JM 6 01:20:42 14
11 MALCOLM BLOWERS MDN VM 6 01:20:43 13
12 PAUL ROEBUCK MAL VM 6 01:23:31
13 FRANCIS HERWANGER RIC JM 6 01:24:52 12
Div7
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 LUKE ABBOTT ACU SM 7 00:42:34 P6
2 TOBIN BOWERS ELM JM 7 00:43:41 20 P6
3 GREGORY NEALE TON JM 7 00:44:54 19 P6
4 THOMAS ROWLAND ROY SM 7 00:46:04 18
5 DAVID GURR TON VM 7 00:46:30 17
6 COLIN DUFF TON VM 7 00:46:37 16
7 JASON CLOW WEY VM 7 00:47:03 15
8 PETER STRATFORD ROY VM 7 00:47:05 14
9 ROBIN KENDALL WEY VM 7 00:47:09 13
10 JOHN WIDDOP RIC VM 7 00:47:15 12
11 JON BENNELL TON SM 7 00:47:34 11
12 BIANCA KENNEY RIC VF 7 00:48:00 10
13 MATT MATHERS TON SM 7 00:48:04 9
14 DEBBIE SAUNDERS TON VF 7 00:48:05 8
15 AMANDA CHILDERSTONE WEY VF 7 00:48:14 7
16 JOSHUA SCURR RIC JM 7 00:48:58 6
JULIA PASSMORE TON VF 7 rtd
Div8
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 JOJO GILL RIC JF 8 00:46:06 20 P7
2 JASON STEWARD ELM JM 8 00:46:11 19 P7
3 NICK EDMUNDS RIC VM 8 00:47:23 18 P7
4 PAUL ALDRIDGE TON VM 8 00:47:29 17 P7
5 MATHEW MELLY WEY SM 8 00:47:32 16 P7
6 CAT DERHAM TON SF 8 00:47:37 15
7 CRAIG HIGGINS ELM JM 8 00:49:20 14
8 RUBY BENSTEAD ELM JF 8 00:50:03 13
9 ROWAN BOWERS ELM JM 8 00:50:10 12
10 FIONA NG MDN VF 8 00:52:06 11
11 SAM BICKNELL WEY JM 8 00:53:31 1 ?D
12 KAYE SMITH WEY VF 8 00:54:35 1 ?D
Div9
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 DOMINIC MELLY WEY SM 9 00:49:34 20 P8
2 EVA-MARIA GRIESBAUER RIC SF 9 00:49:39 19 P8
3 LINDA BAILY WEY VF 9 00:50:08 18
4 TOM HUBBARD ROY JM 9 00:50:17 17
5 ROB PASSMORE TON VC 9 00:51:46 16
6 RUSLAN KUTLUKAEV ROY SM 9 00:52:01 15
7 CHRIS SCURR RIC VM 9 00:52:24 14
8 ZARA BOWERS ELM JF 9 00:53:09 13
9 TABITHA GREEN RIC JF 9 00:54:08 12
10 CLIVE JOHNSON WEY VM 9 00:54:32 11
11 CLAIRE BOOMLA TON SF 9 00:55:28 10
12 ANDY MATHIESON RIC SM 9 00:57:14 9
13 CHLOE HUDNOTT RIC SF 9 01:02:54 8
U12 M
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 MICHAEL MOTHA ROY JM U12M 00:15:51 20
2 ERIN REOJEB ROY JM U12M 00:16:33 19
U12 F
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 ISOBEL FORD TON JF U12F 00:15:59 20
2 AMY FORD TON JF U12F 00:17:42 19
U10 M
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 GABRIEL BOARDMAN MDN JM U10M 00:17:32 20
2 ALEX STEVENS TON JM U10M 00:19:55 19
3 STEPHEN FORD TON JM U10M 00:24:08 18
U10 F
Position Name Club Class Div Time Points P/D
EDITH KING ROY JF U10F dns
Div4_4
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 ROB BEER
NICOLE WILLIAMS
ROY
ROY
SM
SF
1
3
01:02:08 20
20
2 LEANNE BROWN
AARON JORDAN
BAD
MAI
SF
SM
3
1
01:02:09
19
3 DEREK SMITH
DWAYNE MORTON
ELM
ELM
VM
SM
4
4
01:07:25 18
18
4 JORG HERWANGER
TANYA HERWANGER
RIC
RIC
VM
VF
4
5
01:09:12 17
17
5 STEFAN DUMS
JOHN RAC
RIC
RIC
VM
VM
4
4
01:09:23 16
16
6 NICHOLAS JOHNSON
CHRIS HOPKINSON
TON
TON
SM
SM
4
4
01:10:52 15
15
7 BEA CLARK
MAX MATLALI
ROY
ROY
JF
SM
4
4
01:11:24 14
14
8 LAURA RUFF
MOLLY CARTER
ROY
ROY
SF
JF
4
4
01:14:02 13
13
9 LAUREN AVERY
ZOE CLARK
ROY
ROY
JF
JF
5
4
01:16:06 1
1
Div5_5
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 AMBER COX
ZAK BENSTEAD
ELM
ELM
JF
JM
6
4
01:09:21 20
20
2 MICHAEL WYBREW
BRIAN WILLIAMS
MAI
MAI
VM
VM
5
5
01:10:36 19
19
3 JOHN AVERY
TRACY AVERY
CLM
CLM
VM
VF
4
6
01:14:22
Div6_6
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 JEREMY CLARK
JOHN MATHIESON
TON
TON
VM
VM
6
6
01:14:28 20
20
2 GRACE BARKWAY
TIM BEVEN
BPS
BPS
JF
VM
7
7
01:16:38
3 ELLA SMITH
FREYA SCOTT
WEY
WEY
JF
JF
6
6
01:16:45 19
19
4 WENDY PIERCY
KELLIE ARCHER
ELM
ELM
VF
VF
6
6
01:22:42 1
1
JOCELYNE KING
IAN BLACKMAN
ROY
ROY
SF
VM
7
5
dns
Div9_9
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 DEBORAH MENDES
ALLYN TAN
RIC
RIC
VF
VF
7
7
00:43:20 20
20
2 ELLA BANKS
HARRY BALDWIN
WEY
WEY
JF
JM
9
9
00:50:39 19
19
P/D divs 1, 2 & 3 K1
P/D Time
P to Div 1 01:35:29.57
P to Div 2 01:42:55.26
P/D divs 4, 5 & 6 K1
P/D Time
P to Div 3 01:07:46.07
P to Div 4 01:12:23.07
P to Div 5 01:16:56.78
P/D divs 7, 8 & 9 K1
P/D Time
P to Div 5 00:42:29.96
P to Div 6 00:45:01.13
P to Div 7 00:47:34.13
P to Div 8 00:50:05.31
P/D divs 4, 5 & 6 K2
P/D Time
P to Div 3 01:03:12.36
P to Div 4 01:07:46.07
P to Div 5 01:12:23.07
P/D divs 7, 8 & 9 K2
P/D Time
P to Div 6 00:41:29.96
P to Div 7 00:45:01.13
P to Div 8 00:47:34.13